DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

STATYSTYKA

DZIŚ 1

WCZORAJ 31

TYDZIEŃ 32

MIESIĄC 1010

WSZYSTKIE 137820

Jakość powietrza

O MCK

Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim

Podstawowym celem naszej działalności jest tworzenie odpowiednich warunków do aktywnego uczestnictwa wszystkich grup odbiorców w kulturze a także współtworzenie jej wartości.

Miejskie Centrum Kultury realizuje te cele na wiele sposobów.

W czasie roku szkolnego oferujemy różne formy działalności artystycznej dla najmłodszych jak i młodzieży zapraszając na zajęcia: plastyczne , fotograficzne w naszych kołach zainteresowań, a także wokalne i rekonstrukcyjne. W naszej placówce działają zespoły wokalne młodzieżowy "Gama" i dziecięcy "Muza" i "Mininutki". Wszystkie zespoły jak też koła zainteresowań należące do MCK-u biorą udział w konkursach, przeglądach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Działalność muzyczną naszych zespołów można również usłyszeć podczas koncertów i festynów organizowanych przez naszą placówkę ale także w innych miejscowościach naszego województwa. Młodzi "Plastycy" i "Fotograficy" przynajmniej raz w roku zapraszają do zwiedzania wystaw swoich prac przygotowywanych podczas zajęć w MCK.

Podczas ferii zimowych i wakacji z pomocą Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim zapewniamy dzieciom i młodzieży wspólne zabawy, zajęcia plastyczne, sportowe i warsztatowe.

Dzieciom, młodzieży a także dorosłym stwarzamy możliwość korzystania z zajęć tanecznych, aerobiku a także językowych i innych form aktywności.

Dorosła część społeczeństwa może i chętnie korzysta z zajęć koła fotograficznego oraz sekcji chóralnej. Zarówno dorośli jak i młodzież spotykają się na wspólnie prowadzonych zajęciach Grupy Rekonstrukcji Historycznej.
Bardzo prężnie działa nasz Klub Seniora "Złoty Wiek", który od wielu lat ma swoje spotkania w naszych salach. Tu odbywają się próby, koncerty. Klub bierze udział też w wielu koncertach, przeglądach, spotkaniach artystycznych w całym województwie.
Przy naszej placówce działa również bardzo aktywna Grupa Turystyczno - Krajoznawcza organizująca spotkania w sali MCK oraz wycieczki piesze i rowerowe dla zainteresowanych dorosłych i młodzieży.

Współpracujemy również z wieloma organizacjami pożytku publicznego jak Stowarzyszenie na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”, Towarzystwo Przyjaciół Aleksandrowa Kujawskiego, a także PZN w Aleksandrowie Kujawskim i ZHP. W naszych salach spotykają się grupy AA "Tratwa", "Ola", odbywają się także spotkania z psychologiem. W murach Miejskiego Centrum Kultury funkcjonuje Świetlica Środowiskowa MOPS.

Wiele wydarzeń kulturalnych współorganizujemy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Naszymi wspólnymi cyklicznymi już wydarzeniami są Konkursy Fotograficzne: "Mój Uniwersytet" i "Mój Region". Słuchacze UTW chętnie korzystają z zajęć plastycznych, rękodzielniczych, fotograficznych oraz teatralnych w naszej placówce. Mają już w swoim dorobku zarówno wystawy jak też występy artystyczne.

Staramy się również nie zapominać o wspieraniu artystyczno-okolicznościowych inicjatyw aleksandrowskich szkół, przedszkoli i innych placówek jak np. Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Poza codziennymi zajęciami od lat organizujemy i współorganizujemy konkursy muzyczne, plastyczne, fotograficzne, koncerty, wystawy plastyczne, fotograficzne i przeglądy. Nasze sztandarowe wydarzenia, kojarzone z Miejskim Centrum Kultury to "Przegląd Kolęd", Festiwal Młodych Talentów "Zostań Gwiazdą", "Kulturalne Przesilenie", Przegląd Ruchu Seniora "O Zegar Czasu". Wśród nowych inicjatyw polecamy "Spotkania ze znanymi ludźmi" podczas których gościliśmy aktorów, artystów, polityków, sportowców takich jak Karolina Lutczyn-Friedek i Maciej Friedek, Adam Woronowicz, Artur Cieciurski, Dariusz Malejonek, Zdrowa Woda, Otylia Jędrzejczak, Kazimiera Szczuka, Janusz Zemke i inni.

Równie ważni jak wielcy artyści są dla nas nasi rodzimi twórcy. Dla nich stworzyliśmy projekt pn."Aleksandrowskie Spotkania z Pasją". Przedsięwzięcie to daje możliwość każdemu kto posiada zdolności i pasje do zaprezentowania ich szerszej publiczności, ale także konfrontacji, nawiązania nowych ważnych znajomości, zdobyciu nowych doświadczeń. Na bazie Aleksandrowskich Spotkań z Pasją zawiązała się nowa grupa pn. "Aleksandrowscy Pasjonaci" spotykająca się w MCK. Grupa ta to w większości osoby, które prezentowały swoje pasje w salach naszej placówki a teraz wspólnie planujące wyjazdy na pokazy, festyny, przeglądy, kiermasze w całym województwie i poza nim.
Dla młodzieży stworzyliśmy analogiczne przedsięwzięcie pod nazwą "Młodzieżowe spotkania z pasją".

Pragniemy by nasza działalność cały czas się rozwijała, była otwarta, dynamiczna, różnorodna, odpowiadająca oczekiwaniom naszych odbiorców.

Zapraszamy do korzystania z kulturalnej oferty Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim

Dorota Ciesielska

Pełniąca Obowiązki Dyrektora
Miejskiego Centrum Kultury
w Aleksandrowie Kujawskim

TOP