DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

STATYSTYKA

DZIŚ 17

WCZORAJ 17

TYDZIEŃ 187

MIESIĄC 734

WSZYSTKIE 138608

Jakość powietrza

MAJ 2014

Spotkania ze Znanymi Ludźmi - Otylia Jędrzejczak

on poniedziałek, 26, maj 2014 21:21.

W ramach "Spotkań ze znanymi Ludźmi" 21.05.2014 roku gościliśmy Otylię Jędrzejczak.


 

fot. Wanda Wasicka

 

Spotkania ze Znanymi Ludźmi - dr Marta Cywińska

on poniedziałek, 26, maj 2014 21:17.

19.05.2014 r. w ramach projektu "Spotkań ze znanymi ludźmi" gościliśmyy dr Martę Cywińską.


fot.Wanda Wasicka

Koncert z okazji Dnia Patrona Miasta

on poniedziałek, 26, maj 2014 21:00.

Koncert z okazji Dnia Patrona Miasta Bł. ks.Edwarda Grzymały 18.05.2014.

Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie"Aleksandrowska Kultura z nasza pomocą.
Wystąpili Chór "Lutnia Nova"z MCK oraz artyści "Camerata Vladislavia" i uczniowie

fot.Agnieszka Kraszewska

Konkurs Krasomówczy „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

on poniedziałek, 26, maj 2014 20:46.

16.05.2014

Tylko miłość do stron rodzinnych może je uchronić przed utratą tożsamości

Mowa ojczysta

Po raz drugi w Aleksandrowie Kujawskim odbył się konkurs krasomówczy pt. „Moja Mała Ojczyzna” (16 maja). Honorowym patronatem to wydarzenie objął dr Andrzej Cieśla, burmistrz miasta. W Miejskim Centrum Kultury przed zgromadzoną licznie publicznością zaprezentowało się 15 uczestników. Byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych.

            Konkurs ten to cenna inicjatywa popularyzacji wiedzy o regionie, propagowania piękna polskiej mowy, gwary kujawskiej. Niełatwe zadanie miało jury. Ostatecznie w kategorii do 15 lat I miejsce przyznano Sandrze Przybysz, II – Martynie Gawrońskiej, III – Ewie Izydorczyk; w przedziale do 20 lat: II miejsce zajął Hubert Skonieczny, III – Paulina Madajczyk; a w kategorii powyżej 20 lat: I miejsce zdobyły   ex æquo Barbara Brzezińska i Wanda Wasicka. Laureaci Paulina Madajczyk i Hubert Skonieczny. są członkami grupy teatralnej WARIANTY, działającej przy aleksandrowskim Miejskim Centrum Kultury   pod kierunkiem Barbary Szelągowskiej, także uczniami Zespołu Szkół Salezjańskich w Aleksandrowie Kujawskim.

            -Celem przedsięwzięcia była popularyzacja wszystkiego, co związane jest z Naszą Małą Ojczyzną -Kujawami (przyroda, historia, legendy, folklor, ludzie, gwara kujawska). Ponieważ nasza kraina to kolebka polskości, jest o czym mówić i czym się chwalić.
Bardzo ważnym celem była też integracja pokoleń i różnych środowisk, od początku prezentacje odbywały się w trzech kategoriach; dzieci, nastolatków i "starszaków", ...i zapraszani byli uczestnicy i goście z poszczególnych Oddziałów KDUTW-podkreśliła Romana Zabłocka.

            Podczas obrad jury czas publiczności umilał Zespół folklorystyczny Klubu Seniora “Złoty Wiek”, działający od ponad czterdziestu lat przy aleksandrowskim Miejskim Centrum Kultury. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli piosenki ludowe odnoszące się do ziemi kujawskiej. Niektórzy, spośród widzów śpiewali razem z zespołem.

            -Honorowy patronat objął i nagrody fundował burmistrz miasta Aleksandrowa Kujawskiego dr Andrzej Cieśla, który jest wielkim admiratorem i promotorem rozwoju kultury w naszym mieście. Wspomagał nas zawsze dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Arkadiusz Gralak, który też fundował swoją nagrodę, udostępniał lokal i wsparcie techniczne instruktorów placówki. Swoją pomoc zawsze okazywał nam Sekretariat Urzędu Miasta z panią sekretarz K. Pieniążek- Bołotowicz w szczególności.- dodała Romana Zabłocka.

            „Cieszymy się, że konkurs krasomówczy zajął stałe miejsce w kalendarzu imprez MCK. Sztuka słowa nie jest łatwa, ale dzięki takim zdarzeniom, można ją doskonalić. Przemiłym akcentem dzisiejszej imprezy są książkowe podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu. Tak trzymać! Dziękujemy w imieniu uczestniczących dzieci” Ten wpis do kroniki podpisały polonistki z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim.

            W jury zasiedli: Urszula Paprocka, przewodnicząca Rady Miejskiej, Romana Zabłocka, przewodnicząca Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytet Trzeciego Wieku-Oddział w   Aleksandrowie Kujawskim oraz Arkadiusz Gralak, dyrektor aleksandrowskiego MCK.

            Organizatorami byli: Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, oddział w Aleksandrowie Kujawskim   i aleksandrowskie Miejskie Centrum Kultury. (ww)

Nz. Podczas konkursu

Fot. Agnieszka Kraszewska

 

 

 

 

 

 

Spotkania ze Znanymi Ludźmi - Jacek Kostrzewa

on poniedziałek, 26, maj 2014 20:38.

Spotkania ze Znanymi Ludźmi - Jacek Kostrzewa 15.05.2014.

DSC_6508.jpg

 

DSC_6518.jpg

fot. Wanda Wasicka

 

 

TOP