DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

STATYSTYKA

DZIŚ 17

WCZORAJ 51

TYDZIEŃ 68

MIESIĄC 117

WSZYSTKIE 135948

Jakość powietrza

on 28 listopad 2014.

 27.22.2014

 

fot.A.Kraszewska, Piotr Miernik

http://www.youtube.com/watch?v=CP8nXrieKY8

 Minister w murach MCK

            W miniony czwartek w budynku Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim goszczono Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Tomasza Jędrzejczaka. Spotkaniu towarzyszyła konferencja prasowa.
           Podczas spotkania poruszono wiele ważnych tematów, w tym także kwestie związane z przyszłością Aleksandrowa Kujawskiego. Rozmowa oscylowała wokół problemów nowej perspektywy wykorzystania środków unijnych, zaplanowanej na lata 2014-2020. Gość podkreślał również wagę współpracy różnych jednostek samorządowych na różnych szczeblach zarządzania.

           

Mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego najbardziej zainteresuje ta część konferencji, w której mowa była o naszym mieście. O możliwościach pozyskiwania funduszy unijnych, m.in. na budowę hali widowiskowo-sportowej, rozmawiał z gościem burmistrz Andrzej Cieśla. Wspomniano również o całym zapleczu, jakie miałoby towarzyszyć temu ambitnemu projektowi, tzn. parkingach i dojazdach. Tomasz Jędrzejczak mówił o możliwym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz programach operacyjnych na kolejne lata, dzięki którym do Aleksandrowa Kujawskiego mogłyby trafić unijne pieniądze. Gość zapewnił również, że jest w stanie pomóc samorządowcom w procesie budowy solidnych wniosków.

            Podczas konferencji padły także pytania o drogownictwo lokalne i możliwe środki finansowania remontów nawierzchni oraz o program Natura 2000 i rządowe plany dotyczące przyszłości Wisły w naszym regionie jako części międzynarodowego szlaku komunikacyjnego.

            Po spotkaniu gość udał się do Urzędu Miasta, gdzie rozmawiał z samorządowcami, oraz namawiał do podjęcia współpracy dla dobra społeczności lokalnej.

 

Piotr Miernik

           

TOP